Nová petice za nezastavění náměstí Miloše Formana

PETICE ONLINE

Říkáme zásadní NE výstavbě jakékoliv budovy v prostoru náměstí Miloše Formana v samém srdci historického centra a požadujeme po námi zvolených zastupitelích odpovědný postoj k našemu společnému kulturně – historickému dědictví a jednoznačnou podporu našemu stanovisku!

PODEPSAT PETICI ONLINE ZDE >>

stop-budova-NMF

Proč petice #několikobčanů?

Spolek Občané Prahy 1 se znepokojením sleduje aktivity nynějších vlastníků hotelu InterContinental. Ti se chystají vybudovat na ploše náměstí Miloše Formana nepřehlédnutelnou mohutnou prosklenou budovu dosahující do pátého podlaží okolních domů. Noví vlastníci navíc nepravdivě tvrdí, že proti této stavbě se vyjádřilo jen několik občanů a prostřednictvím médií podsouvají tuto lež zastupitelům i veřejnosti. Opírají se při tom o dotazník, ve kterém o stavbě této konkrétní budovy nebyla napsána ani jedna celá věta. Více o dotazníku a veřejném infostánku zde >

Obyvatele, kteří se stavbou této prosklené budovy v historickém centru nesouhlasí, veřejně označují majitelé hotelu „za několik občanů“.

Majitelé hotelu InterContinental i někteří představitelé Magistrátu hl. m. Prahy a radnice Prahy 1 tvrdí, že proti stavbě domu na náměstí Miloše Formana se staví jen několik občanů. Pojďme jim společně ukázat, kolik nás je! 

 

Proč je zapotřebí nová petice?

Naši původní petici z roku 2018 vzalo zastupitelstvo hl. m. Prahy dne 17.5.2018 na vědomí, ale žádné usnesení nebylo přijato. Bylo požádáno o hlasování k usnesení k rozhodnutí o petici, ale ani toto nebylo přijato a tím byla petice Magistrátem vyřízena. 

 

Majitelé hotelu i někteří zastupitelé zpochybňují původní petici, a proto jsme se rozhodli k organizaci petice nové, která je určena jak zastupitelům hl.m. Prahy, tak zastupitelům MČ Prahy 1.

 

Zastupitelé MČ Praha 1 na zasedání dne 15.12. 2020 opět projednávali projekt revitalizace náměstí Miloše Formana. Hlasováním bylo potvrzeno, že náměstí zůstane volným prostorem, který nebude zastaven budovou. Zastupitelstvo MČ Praha 1 tak vyslyšelo hlas 2 000 občanů, kteří nesouhlas se stavbou budovy již v minulosti vyjádřili prostřednictvím první petice, kterou jsme organizovali. K petici se připojili nejen obyvatelé Prahy 1, ale doslova každý, kdo cítí odpovědnost za naše kulturně historické dědictví. Nevěřme ale, že stanovisko zastupitelů MČ Prahy 1 definitivně ukončí více než dvacetileté pokusy developerů vytěžit plochu tohoto náměstí jako stavební parcelu.

 

Proto říkáme ZNOVU zásadní NE výstavbě jakékoliv budovy v prostoru náměstí Miloše Formana v samém srdci historického centra a požadujeme po námi zvolených zastupitelích odpovědný postoj k našemu společnému kulturně – historickému dědictví a jednoznačnou podporu našemu stanovisku!
Petice ke stažení v papírové podobě >>

 

 

 

 

eliska-balzerova

 

frantisek-skala

 

rostislav-svacha

 

magdalena-dietlova

 

vlastimil-vondruska

 

bara_munzarova

 

pavel_zadnicek

 

michael_prostejovsky

 

lucie_konasova

 

jiri_gebert

 

viktor_polesny

 

sarka_vachova

 

michal_pavlicek

 

milan_vacha

 

bara-fiserova

 

martin-trnavsky

 

ivo-pelant

 

lubomir-hruska

 

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace