Petice za nezastavění náměstí Miloše Formana

PETICE ONLINE

Říkáme zásadní NE výstavbě jakékoliv budovy v prostoru náměstí Miloše Formana v samém srdci historického centra a požadujeme po námi zvolených zastupitelích odpovědný postoj k našemu společnému kulturně – historickému dědictví a jednoznačnou podporu našemu stanovisku!

PODEPSAT PETICI ONLINE ZDE >>

 

Proč je petice znovu aktuální?

  • 19.2.2024 Rada hlavního města Prahy schválila Memorandum s developerem a investorem rekonstrukce bývalého hotelu Intercontinental (společnost WIC Prague, a.s.). V memorandu Hl.m. Praha souhlasí s novým objektem s maximální zastavěnou plochou 515 m2. Stavba je ve vizuálech velmi podobná původnímu návrhu, pouze se snížila o jedno patro, ale přesto je objemově větší než původní Brandstore.

 

  • Již několik let místní obyvatelé, které náš spolek reprezentuje, odmítají jakoukoli zástavbu na náměstí Miloše Formana. Jak Ministerstvo kultury, tak Ministerstvo pro místní rozvoj svými závaznými stanovisky určily plochu náměstí Miloše Formana jako nezastavitelnou. Dle platného územního plánu plocha pozemku parc.č. 987/1 k.ú. Staré Město není Územním plánem HMP určena k zastavění budovou. Území je definováno jako součást Pražské památkové rezervace, jde o promyšlené komponované území, které má charakter skutečného náměstí.

 

 

  • 15.6.2022 rozhodlo Zastupitelstvo MČ Praha 1 schválením zásadní připomínky k Metropolitnímu plánu ve znění takto: “Požadujeme zachování nezastavitelnosti plochy parc.č.987/1 k.ú. Staré Město, budovou nebo budovami”`

 

  • Zastupitelé MČ Praha 1 na zasedání dne 15.12. 2020 projednávali projekt revitalizace náměstí Miloše Formana. Hlasováním bylo potvrzeno, že náměstí zůstane volným prostorem, který nebude zastaven budovou. Zastupitelstvo MČ Praha 1 tak vyslyšelo hlas více než 2 000 občanů, kteří nesouhlas se stavbou budovy již v minulosti vyjádřili prostřednictvím první petice, kterou organizoval náš spolek. 

 

  • K petici se připojili nejen obyvatelé Prahy 1, ale doslova každý, kdo cítí odpovědnost za naše kulturně historické dědictví.

 

Nevěříme, že stanoviska zastupitelů MČ Prahy 1 a Magistrátu hl.m.Prahy definitivně ukončí více než dvacetileté pokusy investorů vytěžit plochu tohoto náměstí jako stavební parcelu, pokud na ně společně nevyvineme tlak.

 

Proto říkáme ZNOVU zásadní NE výstavbě jakékoliv budovy v prostoru náměstí Miloše Formana v samém srdci historického centra a požadujeme po námi zvolených zastupitelích odpovědný postoj k našemu společnému kulturně – historickému dědictví.

Požadujeme jednoznačnou podporu našemu stanovisku!


Petice ke stažení v papírové podobě >>

Už jsem podepsal, mám podepsat znovu?

Je to pořád jedna a ta samá petice z roku 2021. Tato petice zatím podána nebyla a činíme tak nyní, kdy je téma komerčního obchodního centra na náměstí znovu na stole. Petic k náměstí Miloše Formana kolovalo mezi občany vícero. Některé se však vztahovaly přímo k danému typu budovy, či k projektu. Tato petice však požaduje nezastavitelnost náměstí Miloše Formana bez ohledu na konkrétní projekt.

Když podepíšete petici podruhé, nic se neděje, ale druhý podpis se nebude počítat.

brandstore2-novinky

Foto zdroj Novinky.cz:, Tak Architects, Vizualizace nově navrhovaného objektu na náměstí Miloše Formana v Praze 1 v materiálu pro městskou radní

 

 

 

eliska-balzerova

 

frantisek-skala

 

rostislav-svacha

 

magdalena-dietlova

 

vlastimil-vondruska

 

bara_munzarova

 

pavel_zadnicek

 

michael_prostejovsky

 

lucie_konasova

 

jiri_gebert

 

viktor_polesny

 

sarka_vachova

 

michal_pavlicek

 

milan_vacha

 

bara-fiserova

 

martin-trnavsky

 

ivo-pelant

 

lubomir-hruska

 

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace