O nás

Čemu se věnujeme?

Občané Prahy 1, z.s. je dobrovolným, nevládním, neziskovým svazkem občanů, v němž se spolčují občané Prahy 1 s cílem aktivně se podílet na rozvoji Prahy 1, zejména pak kvality života v této městské části, která je dána kvalitou veřejného prostoru, uchování památkového i přírodního dědictví, dostupností služeb a zohledněním zájmů rezidentů s cílem vyvarovat se skanzenizace městské části na jedné straně a zničení jejího rázu jako památkově ojedinělého místa např. nevhodnými zásahy do urbanistické podoby Prahy 1 na straně druhé.

 

Činnosti a cíle spolku

  • Aktivně se podílet na rozvoji městské části Praha 1
  • Ochrana kulturního i přírodního dědictví Praha 1
  • Prevence nevhodných zásahů do urbanistické podoby Prahy 1
  • Prevence proti skanzenizaci Prahy 1
  • Hájení zájmů rezidentů Prahy 1 v oblasti kvality života v této městské části
  • Ochrana životního prostředí a veřejného zdraví

 

Kdo jsme?

Jsme obyvatelé Prahy 1, kterým není lhostejné v jakém prostředí žijeme. Věříme, že se dá hodně věcí změnit, ale lidé nesmí být pasivní. Chceme se iniciativně podílet na rozvoji Prahy 1 a pro naše město jsme se rozhodli pracovat dobrovolně a ve svém volném čase. Nikdo z nás není napojen na žádné politické hnutí, ani nejsme sponzovoráni žádnou finanční skupinou. Prostředky na provoz spolku vynakládáme ze svých vlastních zdrojů. 
 

Zakladatelé spolku

Tomáš Bajusz - předseda
Luboš Kříž - místopředseda
Lucie Konášová
 

Kontakt:

OBČANÉ PRAHY 1, Z.S.

L 69084 vedená u Městského soudu v Praze
Právní forma: Spolek

Vojtěšská 211/6
Nové Město, 110 00 Praha 1

Kontaktujte nás >

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace