Tomáš Bajusz Interpeluje náměstka primátora Hlaváčka kvůli memorandu

Magistrát hl.m.Prahy,
Tomáš Bajusz: text interpelace na doc. Ing. arch. Petr Hlaváčka, náměstka primátora

22.2.2024

Vážený pane náměstku,

Aktuálně u veřejnosti a v médiích rezonuje téma již jednou jednoznačně zamítnuté stavby na náměstí Miloše Formana. Rada hlavního města tento týden schválila Memorandum s developerem a investorem rekonstrukce bývalého hotelu Intercontinental. V memorandu hl.m. Praha souhlasí s novým objektem s maximální zastavěnou plochou 515 m2. Vy jste se v rámci podpory memoranda veřejně vyjádřil, že „investoři řádně komunikovali s místními rezidenty a projekt u nich má převažující podporu.“

 

Já si tedy, pane náměstku, dovolím dotaz, zda jste s místními rezidenty mluvil, zda toto máte potvrzeno, nebo jen opakujete to, co vám sdělil investor? Dovolím si tvrdit, že s místními rezidenty mluvím na toto téma denně. Sami mi telefonují desítky sousedů bydlící v okolních domech v Bílkově, Pařížské, Elišky Krásnohorské, Maislově i z dalších okolních ulic. Ptají se, co to má znamenat, že nikomu nepotvrzovali souhlas s výstavbou komerčního domu, a že platí jejich vyjádření na petici, případně si stojí za svým odvoláním, na základě kterého Ministerstvo pro místní rozvoj i Ministerstvo kultury stavbu Brandstore nepřipouští, resp. doslova vylučuje. Investor přišel s návrhem nové budovy o které tvrdí, že už není Brandstore. Nicméně tato stavba je ve vizuálech velmi podobná původnímu návrhu, pouze se snížila o jedno patro, ale přesto je objemově větší než původní Brandstore.

 

Petici kde je aktuálně téměř 3000 podpisů občanů v těchto dnech podáváme jak na MČ Praha 1, tak na Magistrát hl.m.Prahy. Petice požaduje nezastavitelnost území celé plochy náměstí Miloše Formana. Celé znění petice najdete na stránkách www.obcaneprahy1.cz.

 

Ohledně Vašeho dalšího vyjádření a podpory projektu výstavby komerčního domu na náměstí Miloše Formana, že náměstí bylo v minulosti zastavěné, si dovolím citovat ze stanoviska Ministerstva kultury, které se k danému místu vztahuje:

 

Stanovisko-MK1

Další citace:

Stanovisko-MK2

Další citace:

Stanovisko-MK3

 

Můj další dotaz tedy zní, proč matete veřejnost argumentem, který Ministerstvo kultury nazvalo jako „nonsens“? Budete chtít, veden stejnou logikou, také zástavbu Staroměstského náměstí, a to z důvodu, že v minulosti bylo zastavěno dnes již neexistujícím křídlem Staroměstské radnice?

 

Děkuji předem za odpověď

za spolek Občané Prahy 1
Tomáš Bajusz

interpelace-magistrat2

interpelace-magistrat3

Odpověď pana náměstka Hlaváčka a záznam z 11. zasedání Zastupitelsva hl.m.Prahy ze dne 22.4.2024 bude zveřejněn na této stránce:

https://www.praha.eu/jnp/cz/o_meste/primator_a_volene_organy/zastupitelstvo/zaznamy_jednani/volebni_obdobi_2022_2026-x11_zasedani_zastupitelstva_hlavniho.html

 

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace