Sdílené koloběžky v Praze 1

Sdíleným koloběžkám se věnujeme, protože je jedním z témat, které Magistrát HMP řeší velmi laxně. Na konci roku 2019 zrušil Magistrát memorandum se společností Lime a od té doby se žádná větší aktivita nekoná. 

Co navrhujeme

V případě stojících koloběžek, které využívají ilegální místa k jednotlivému i hromadnému parkovaní, se jedná prokazatelně o nepovolené zábory chodníků. Zde je nutné zaktivovat buď městskou polici, nebo úklid TSK. Stejným způsobem, jako se řeší odtahy aut v případě např. zakázaného parkování na chodníku, svoz automobilu na odtahové parkoviště a následné zaplacení za službu odtahu a parkování, může město přistupovat k danému problému. Majitel (resp. společnost) provozující koloběžku si ji může po zaplacení odtahu a případné pokuty za ilegální zábor v daném místě vyzvednout. Každá koloběžka má identifikaci s označením provozovatele, a tedy není problém informovat majitele o daném odtahu a vyzvat ho k vyzvednutí. 

Město nechává provozovat robustní systém monitorování ilegálního parkování automobilů monitorovacími vozy. V Praze 1 by jednoduchým způsobem mohl fungovat svoz ilegálně zaparkovaných koloběžek jednou dodávkou na sběrné místo. Myslíme si, že je lepší, aby se koloběžky povalovaly raději na sběrném místě, než aby se povalovaly na chodnících, hyzdily historické centrum a omezovaly obyvatele města v chůzi po chodníku.

Připojte se

Máte k tématu jiné návrhy řešení?  Chcete se zapojit do boje s vizuálním smogem? Také vám koloběžky na chodnícíh překážejí?

Podělte se s námi o zkušenosti a návrhy, rádi vás vyslechneme - kontaktujte nás!

Příklady parkování

Unknown

Unknown-2

 

Unknown-4

Unknown-5

Unknown-6

Unknown-7

Unknown-8

Unknown-9

Unknown-10

Unknown-11

Unknown-13

Unknown-15

Unknown-16

Unknown-17

Unknown-18

Unknown-20

 

 

 

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace