Nevhodné zásahy do urbanistické podoby Prahy 1

Jsme pro zkvalitnění života občanů Prahy 1, a proto odmítáme nevhodné urbanistické zásahy a výstavbu nových budov na úkor zeleně a prostoru, kterého je naopak v Praze 1 nedostatek.

 

Věříme, že nová výstavba a developerské projekty na místech, která procházejí změnou v územním plánování a kde se současně nachází zeleň, či jiné možnosti užívání, mají být pečlivě konzultovány jak s odbornou veřejností, tak s obyvateli. Daný projekt by měl vznikat teprve na základě veřejné diskuse s prostorem pro protinávrhy tak, aby se o všech alternativách dozvědeli obyvatelé a měli možnost se vyjádřit.

 

Obyvatelům Prahy 1 chceme usnadnit složité vyhledávání případů, kde dochází ke změnám a potenciální výstavbě. Tyto případy prezentujeme na stránkách www.obcaneprahy1.cz a sdružujeme podněty od obyvatelů a sousedů, zastupujeme tyto názory a v patřičné formě je prezentujeme patřičným úřadům. V daných případech komunikujeme se zástupci daných oborů úřadu MČ Prahy 1, pražského Magistrátu a dalšími institucemi, spolky a odborníky.

 

626098-original1-u9hec

Foto zdroj: Novinky.cz

 

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace