Komise územního rozvoje P1 NECHCE stavbu na náměstí!

Komise pro územní rozvoj a veřejný prostor P1 schválila závěr z posledního jednání. Komise NEDOPORUČUJE MČ Praha 1 připojit podpis k Memorandu, vzhledem k tomu, že obsahuje ustanovení, která neodpovídají širšímu konsensu s výstavbou a podmínkám pro umístění staveb v tomto území.

 

Na komisi územního rozvoje většinou nechodí z řad veřejnosti vůbec nikdo. Tentokrát však dala veřejnost svojí velkou účastí najevo, že toto téma bere vážně a jedná se o jasný signál zastupitelům (projednání na programu 12. března 2024), že by měli dodržovat svoje předvolební sliby.

 

Závěr byl schválen hlasováním per rollam s výsledkem 6 PRO, 2 PROTI, 1 se zdržel. Proti návrhu byli pouze 2 členové komise, kteří byli do komise navrženi stranami TOP 09 a My co tady žijeme.

 

Přesné a celé schválené znění závěru komise:

  • KOÚR konstatuje, že Memorandum o rozvoji území v projektu Staroměstská brána (Memorandum) schválené usnesením RHMP č. 235 ze dne 19.2.2024 obsahuje mj. dohodu mezi stavebníkem a samosprávou o podpoře řešení úpravy náměstí M. Formana, včetně návrhu nového stavebního objektu na rohu Pařížské a Bílkovy ulice, který má již konkrétně fixovanou maximální zastavěnou plochu, vizualizované objemové řešení i stanovený materiál fasády (sklo).

 

  • KOÚR nedoporučuje MČ Praha 1 připojit podpis k Memorandu, vzhledem k tomu, že obsahuje ustanovení, která neodpovídají širšímu konsensu s výstavbou a podmínkám pro umístění staveb v tomto území.

 

  • KOÚR nabízí participaci při hledání takového řešení, které při maximalizaci plochy náměstí, která bude uvolněna pro pěší pohyb, uspokojí stavební potřeby projektu Staroměstská brána a z toho plynoucí zábor pro vhodnější uspořádání technických zařízení (funkční plocha DU) bude v souladu s podmínkami pro umístění staveb v tomto území.

 

  • KOÚR konstatuje, že plocha náměstí M.Formana není určena k zastavění budovou či budovami.

 

Více o práci komise, členech a jednáních najdete zde >

 

424928651_778377090985331_6959080660369145661_n

Zdroj foto Novinky.cz: https://www.novinky.cz/clanek/domaci-misto-kostky-kvadr-novy-napad-pro-prostor-pred-intercontinentalem-v-srdci-prahy-opet-budi-emoce-40460848

 

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace